Vyjednávám, tedy jsem. S Karlem Mindless Novotným

0

Vstoupíte do cizí kanceláře, jste tam poprvé. Než se rozkoukáte, slečna se vás ptá na kávu / vodu / čaj. Vrznou dveře, vchází vaše protistrana. Zdvořilé potřesení rukou, seznámení a jde se na to. Mezitím na druhé straně města netrpělivě čeká váš šéf, s čím se vrátíte. Závisí na tom hodně. Víc než byste chtěli.

Tak, konec poetického úvodu. Kolikrát v životě jste takovou situaci zažili? A jak jste se v ní cítili? Jak jste se na ni připravili? A především, s jakým výsledkem jste odešli? Jestli se horko/těžko dopočítám, kolik prezentací jsem vedl, spočítat absolvovaná jednání je už úplně nemožné. 16 let v businessu, stovky klientů, tisíce jednání. To je moje škola. Získat si pozornost od studenta marketingu po Andreje Babiše. Někdy s přípravou, jindy bez přípravy, na benzince nebo v kanceláři za miliony, vždycky ale s jasným pohledem a klidnýma rukama. A především, vždy udělat maximum pro dosažení stanoveného cíle.

A že nechodíte na jednání? Vůbec nevadí — co fronta na poště a následná přetlačovaná přes okénko? Spor s revizorem o platnost jízdenky? Ustojíte útok svého lékaře? Nebudu pokračovat. Principy jsou všude stejné. Jsme obklopeni stovkami sociálních interakcí každý jeden den. V některých případech jde doslova o nic, v jiných o čest a jindy o život.

Vyjednávání je vrcholná disciplína. Jeden na jednoho. Vyžaduje od vás všechno, všechno co umíte. Manipulativní techniky, improvizace, bystrý úsudek, předvídavost ale i sebekontrola nebo emoční stabilita - úžasná směsice každého dobrého sociálního střetu. Pojďte se mnou vyjednávat, protože otřepané těžko na cvičišti, lehko na bojišti potvrdily stovky účastníků mých kurzů.

Vyjednávám, tedy jsem.