Leadership prakticky s Mgr. Honzou Vojtkem

0

Další seminář cyklu osobního rozvoje START UP Yourself tentokrát s psychologem Honzou Vojtkem na téma vedení lidí.

Seminář na téma moderního leadershipu se zaměří především na to, zda lze získat, resp. rozvinout v sobě zásady vedení lidí. Pokusí se s účastníky přijít na odpověď na otázku, zda je rozdíl mezi řízením (managementem) a vedením (leadershipem) lidí. Popřípadě zda to jsou spojené nádoby, která doplňuje jedna druhou a ani jedna bez druhé nemůže fungovat.

Otevřeme oblast moderních stylů vedení lidí, zaměřené nejenom na principu čerpání „lidských zdrojů“, ale také oblast spojení a využití moderních technologií a nových a revolučních přístupů k práci a zaměstnávání lidí.

Vstoupíme a rozvineme témata ryze psychologická. Jak přistupovat k člověku v současné době, jak pracovat s generacemi, nejenom pracovně zkušenými, ale i nově nastupujícími generacemi X, Y, Z i Alfa. Současně se budeme věnovat i praktickému využití psychologie pro vedení lidí, jak nám psychologie může pomoci při vedení a jak ji můžeme využít i při řešení různých situací, od konfliktních, po ryze kreativní.

V neposlední řadě se budeme věnovat i sebeřízení, jako naprosto základní podmínky pro práci s lidmi. Budeme hledat odpovědi na otázky: jaký má smysl mé podnikání, proč chci podnikat (pro peníze, baví mě to?), jaké mám hodnoty a jaké chci, aby měli hodnoty lidé, kteří pro mě pracují, jaké existují bariéry pro můj pracovní i soukromý život a jak s nimi umím a chci nakládat? Znám je vůbec, nebo je popírám? Podnikám na základě „vize“, nebo jsem měl „jen nápad“, který teď rozvíjím? Co je lepší a účinnější pro řízení mého podniku? Je to vůbec důležité, dát si na tyto otázky odpovědi, je to jen „psychologický blábol“, nebo to opravdu potřebuji?

Díky těmto otázkám se dostaneme i do ryze vědeckých neuropsychologických témat a probereme, jak mi vůbec moderní vědy (humanitní, ale i ty ryze technické), mohou v podnikání pomoci.

Na akci je třeba se vzhledem k omezené kapacitě dopředu registrovat pomocí přihlašovacího formuláře. 

Vstupné je 390 CZK.

K vyjádření zájmu o účast můžete rovněž využít email info@bplans.cz