UX Design: Cesta k užitečným službám a produktům

0

K čemu vám může být užitečný UX design? Co od vás bude UX designér chtít vědět a jak se na spolupráci připravit? Jak vyvíjet produkt či službu s respektem k zásadám UX designu? Jakých zásad se držet a jak je prakticky uplatňovat?

Na semináři o UX designu si budeme povídat s Ambasadorem UX Asociace Berkou. Díky za váš velký zájem, pro tuto chvíli jsou již rezervace míst zastaveny, protože kapacita je plná.


KDO JE BERKA?

Berka je status quo challenger, vizionář a realizátor. Jako jeden z prvních se v ČR systematicky věnuje UX. Pomáhá firmám budovat profesionální UX týmy a měnit způsob práce (BerkaUX.com) a zakládá UX Akademii.

Zavedl User-Centric Development a z nuly vybudoval UX oddělení ve firmách GMC Software Technology a Kentico Software. V GMC při odchodu předával zapracovaný dvanáctičlenný tým UX designerů, UX researcherů, visual designerů. V Kenticu během jednoho roku sestavil z nuly funkční tým a změnil vývojářsky orientovaný vývoj na user-centric.

Vybudoval brněnskou UX komunitu a stál u zrodu řady pravidelných UX setkání (UX Dinner, UX Meeting) a organizuje u sebe doma RealUXCamp.com, ortodoxní barcamp pro 80 lidí. Přednáší na konferencích (WebExpo, Barcamp Brno, UX Camp Europe aj.) i vysokých školách, kde také vede diplomové práce o UX.

Berka umí naslouchat a položit ty správné otázky, které vedou k nalezení příčiny a návrhu řešení. Přichází s řešeními, která se zdají nekonvenční, ale otevírají nový prostor a fungují. Týmy buduje na základě svobodných principů. Dává svým lidem maximální samostatnost a nezávislost a podporuje je koučováním, mentorováním a udržováním jasného směru. Mezi jeho koníčky patří výzvy, změny, vaření na velkých akcích a pokusy na lidech.