5 úrovní, 4 strachy, 3 motivy, 2 reakce, 1 emoční inteligence s koučem Antonínem Boháčkem

0

Příliš dlouho - a až donedávna, jsme byli zvyklí dívat se na člověka prostřednictvím faktoru IQ. Říkáme o někom je chytrý, je hloupý, srážku s hlupákem považujeme za to nejhorší, co se nám může stát, po našich dětech chceme, aby se dobře učili, protože pak to daleko dotáhnou, když přijímáme lidi do firmy, tak si říkáme: "Hlavně, aby to nebyl aktivní hlupák..." Kde všude se setkáváme s pohledem na člověka skrze jeho chytrost - hloupost, skrze jeho IQ? A kde všude pak překvapivě zjišťujeme, že právě ten "hlupák" to dotáhl daleko dál, než my, má významnější postavení, je bohatší, spokojenější, zdravější, sbalil hezčí ženskou (chlapa)... Ptáte se, jak je to možné? Odpověď je velmi jednoduchá: Na IQ nezáleží, není vůbec důležité. Tedy pokud nejste profesionální matematici. Ve všech ostatních oblastech lidské činnosti totiž o úspěchu rozhoduje Emoční inteligence.

Položme si tedy tyto základní otázky:

  • Co je emoční inteligence, v čem je důležitá, co pro nás znamená, z čeho se skládá?
  • Jaký je význam, role a účinek emocí v různých běžných, ale i specificky náročných situacích?
  • Pokud mají emoce takový význam v životě, mohu to nějak ovlivnit? Pokud ano - jak?

Pojďme se podívat, jaká je cesta ke změně! Co a jak můžeme dělat pro náš úspěch, zdraví, bohatství a lásku...

Antonín Boháček
Dříve sportovní trenér, horník, dřevorubec, řidič, hospodský... Dnes lektor, kouč, psychoterapeut a hospodský.
Oblíbené motto:
Jde o nalezení toho, čím už vlastně jsme - čili: Je přirozené být šťastný ve zdraví, lásce a hojnosti. Jestliže nejste, pak něco děláte blbě.

své práci říká:
"Jsem kouč jako mnoho jiných. Jen jsem se rozhodl zaměřit svoji pozornost na specifickou oblast.
Tisíce účastníků mých kurzů mi umožnilo poznat, že většina pokusů o vzdělávání a rozvoj v praxi často selže právě díky bariérám, jejichž základ spočívá v (ne)schopnosti zpracovávat systémy emocí. Tyto překážky jsou totiž tvořeny soustavou strachů a mou prací je pomoci tyto strachy odhalit a odstranit. Tím se neskutečným způsobem odkryje Váš potenciál a dosáhnete a dokážete, cokoliv chcete, dojdete kamkoliv chcete. Ale jen jde-li Vaše hlava, srdce a ego stejným směrem. Té cestě říkáme Cesta čtyř strachů nebo také koučování strachu."
Pojďte si na vlastní kůži vyzkoušet, že během několika hodin dokážete něco, co ještě teď, když čtete tyto řádky, považujete za nemožné.